KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11922118
*
nr 1192 2118
Eva Grytt
(f. 1946), Sverige
Etsning, EA-upplaga, Etat II, bladets mått: 49x42 cm
Eva Grytt, svensk bildkonstnär född 1946.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 juli 2018
kl 18:01:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/6 20:15:08
1
350 kr
30/6 20:34:06
2
350 kr
30/6 20:34:07
1
350 kr (Budbetjänt)
30/6 20:35:05
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga etat ii etsning etsningar eva grytt grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19
-
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:02
-
7125 Färgetsning
Felix Neuenkamp. Signerad, numrerad 60/75. Bildmåt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:30
-
7218 Grafiska blad
6 st, Carl fredrik Akrell, Skånka slott. Signerade..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:17
-
7083 Träsnitt
Annie Bergman (1889-1987), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:40
*
Eva Grytt
Eva Grytt, svensk bildkonstnär född 1946.
Läs om budbetjänten
nr 1192 2118
Eva Grytt
(f. 1946), Sverige
Etsning, EA-upplaga, Etat II, bladets mått: 49x42 cm
Eva Grytt, svensk bildkonstnär född 1946.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 juli 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/6 20:15:08 | 1 | 350 kr |
30/6 20:34:06 | 2 | 350 kr |
30/6 20:34:07 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
30/6 20:35:05 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga etat ii etsning etsningar eva grytt grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19 -
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:02 -
7125 Färgetsning
Felix Neuenkamp. Signerad, numrerad 60/75. Bildmåt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:30
-
7218 Grafiska blad
6 st, Carl fredrik Akrell, Skånka slott. Signerade..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:17 -
7083 Träsnitt
Annie Bergman (1889-1987), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:40